W poniedziałek, 17 listopada po raz kolejny obchodziliśmy wspólnie z wychowankami Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.
O pluszowym misiu zrobiło się głośno w listopadzie 1902 roku, kiedy 26. prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Scenę tę narysował dla „Washington Post” karykaturzysta Clifford Berryman. Słynny rysunek zainspirował rosyjskiego emigranta Morrisa Mitchoma, prowadzącego sklep z zabawkami na nowojorskim Brooklynie, do wyprodukowania takiej maskotki. Za zgodą prezydenta, nazwał go „Teddy’s Bear” – miś Teddy’ego. Prezydent Roosvelt własnoręcznie odpisał na list Mitchoma: „Nie sądzę, żeby moje imię było wiele warte w tym niedźwiedzim interesie, ale proszę bardzo, może go pan używać”. Dwa lata później, w 1904 roku „Teddy Bear” był już tak popularny, że Roosevelt walczący o reelekcję, wybrał go na maskotkę swojej kampanii i wygrał wybory.
Z utęsknieniem czekaliśmy rok na kolejne, wspólne świętowanie Dnia Pluszowego Misia z wychowankami Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie. Po przywitaniu przybyłych gości przez inicjatorki całego przedsięwzięcia – p. Monikę Młynarczuk, p. Barbarę Brzezicką i p. Annę Pękowską uczniowie kl. IIC LO zaprezentowali inscenizację słowno-muzyczną, której autorką była Natalia Nowakowska.
W przedstawieniu wzięli udział: miś- Natalia Dąbrowska, zając- Eliza Szajuk, wiewiórka- Katrzyna Góral, lis- Kinga Kaczoruk, królowa pszczół- Katarzyna Lewczuk, pszczoły- Magdalena Borsuk oraz Agnieszka Omiecińska.
Po inscenizacji zaprosiliśmy wszystkich gości do wspólnej zabawy na urodzinach u misia, gdzie bawiliśmy się przy muzyce oraz uczestniczyliśmy w zajęciach ruchowych.
Kolejnym etapem była słodka niespodzianka- tort urodzinowy misia! Po złożeniu życzeń misiowi, wspólnych zdjęciach i zjedzeniu tortu przeszliśmy do misiowych konkurencji. Uczestnicy zabaw otrzymywali w nagrodę „misiowe medale” wykonane przez uczennice z klasy ID LO oraz małe „co nieco”.
W trakcie całego spotkania dzieci mogły podejść do stolików, przy których malowały im twarze uczennice Katarzyna Tokarz, Sylwia Semenowicz i Agata Weremij oraz otrzymywały misie z kolorowych balonów, które robiła Dorota Wróbel.
Nad oprawą muzyczną czuwali Natalia Nowakowska oraz Grzegorz Wołos, który także uwiecznił na zdjęciach całe wydarzenie.
Na zakończenie wizyty głos zabrała jedna z opiekunek Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczych – pani Małgorzata Dobrowolska Pawluk, w dowód wdzięczności dostaliśmy od naszych gości kosz jabłek.
Klaudia Majewska